Jarmarki Przedświąteczne Kopenhaga Wagabunda Jasło

KONTAKT

Jasło - Dodane przez wagabundajaslo (osoba prywatna) -

Jarmarki Przedświąteczne Kopenhaga Wagabunda Jasło

Pełna treść ogłoszenia Jarmarki Przedświąteczne Kopenhaga Wagabunda Jasło

Jarmarki Przedświąteczne
Termin : 07.11-09.11.2014
Cena : 177 zł/osoby
Hotel Bez zakwaterowania
Kategoria 2
Opis zakwaterowania Jarmarki przedświąteczne w Kopenhadze
Jarmarki przedświąteczne stanowią nierozłączny element okresu adwentowego w Europie. Można na nich nie tylko kupić prezenty, ale również poznać tradycję i kulturę danego regionu. Jednym z najsłynniejszych jest właśnie ten odbywający się w Kopenhadze w ogrodach Tivoli.
Okres świąteczny w Danii rozpoczyna się w połowie listopada i wiąże się ściśle z dwoma znanymi duńskimi browarami Carlsberg i Turborg, które przygotowują specjalny rodzaj piwa zwanego Julebryg. Codziennie, tuż przed północą, zaprzężone w konie tradycyjne wozy pokryte girlandami i duńskimi flagami, rozwożą ten bożonarodzeniowy trunek po mieście. Dzięki temu można je kupić wszędzie, a jego pojawienie stanowi kolejny powód do zabawy. Julebryg to tylko część wieloletniej tradycji jarmarku świątecznego w Kopenhadze. Niezwykle ważna jest również prezentowana od 20 listopada do końca grudnia, w salonach królewskiej firmy Royal Kopenhagen, wystawa unikanie przystrojonych świątecznych stołów.W tym czasie bożonarodzeniowa magia spowija całe miasto. Najważniejszym miejscem w Kopenhadze staje się Ogród Tivoli. Miniaturowe wioski ze sklepami pełnymi prezentów i świątecznych towarów, choinki udekorowane lampionami, łyżwiarze na jeziorze Tivoli, tworzą zachwycającą świąteczną atmosferę. W centrum ogrodów ustawiony jest ogromny namiot, w którym znajduje się Nissekobing", wystawa mechanicznych skrzatów (w jęz. duńskim nisser").Błękitna Planeta (Den Bla Planet) to największe i najnowocześniejsze interaktywne akwarium w Północnej Europie, które zostało otwarte w marcu 2013 roku. Usytuowany 8 km do Kopenhagi na wyspie Amager obiekt to innowacyjny projekt stworzony przez duńskie studio architektoniczne 3XN mające już na swoim koncie inne futurystyczne budynki.
Akwarium umiejscowienie jest na podwyższonym cyplu, co stanowi swoiste połączenie pomiędzy morzem a stałym lądem. Kształt budynku zbliżony jest do wiru wodnego, co szczególnie mogą zaobserwować podróżni zbliżający się do lotniska w Kopenhadze, które znajduje się w niedalekiej odległości od The Blue Planet. Zewnętrzna warstwa budynku składa się z małych aluminiowych elementów przypominających rybią łuskę, tak aby charakter budynku komponował się z otoczeniem.
Wnętrze budynku zostało zaadaptowane w taki sposób aby zwiedzający mogli poczuć się jakby chodzili po dnie morza lub oceanu. Z położonego w centralnej części okrągłego foyeru można udać się na zwiedzanie różnych ekspozycji w jedną z wielu odnóg wiru. W każdej z nich można zaobserwować inne motywy fauny i flory charakterystyczne dla rzek, jezior, mórz i oceanów.
Błękitna Planeta to dom dla ponad 20.000 ryb i innych zwierząt wodnych ,w tym rekinów, barakud czy lwów morskich, zamieszkałych w 53 akwariach mieszczących łącznie około 7 milionów litrów wody. Warto zaznaczyć, iż woda morska, która wymagana jest w zimnych akwariach słonowodnych, pompowana jest prosto z morza Bałtyckiego przy pomocy rury mierzącej 1,7 km długości. Ponadto w celu zapewnienia zdrowego, i jak najbardziej zbliżonego do naturalnego środowiska dla ryb i pozostałych organizmów, cała woda w akwarium jest filtrowana i odkażana co godzinę.
Największym akwarium na terenie kompleksu jest The Ocean Tank, które mierzy 16 metrów długości, 8 metrów wysokości i waży około 60 ton. Dodatkowo zostało ono wykonane przy pomocy szkła akrylowego, które uważa się za aż do 20 razy bardziej odporne na uderzenia niż tradycyjne szkło.
W przerwie na zwiedzanie na odwiedzających czeka restauracja z widokiem na morze, w której można skosztować świeżej ryby i owoce morza.
Opis miejscowości
Program ramowy Dzień 1 - sobota
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Niemcy na przeprawę promową do miejscowości Rostock, o godz. 0530 zaokrętowanie na promie. Przeprawa promowa do duńskiego Gedser. Następnie przejazd autokarem w kierunku Kopenhagi. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównego punktu programu wejście do Akwarium Błękitna Planeta (przewidywany czas pobytu ok. 3 godziny; pilot informuje o godzinie zbiórki). Następnie po zakończeniu wizyty w kompleksie Błękitna Planeta zwiedzanie Kopenhagi. W programie m.in. pomnik Syrenki, Przystań Królewska - Port, Fontanna Gefion, Pałac Amalienborg, ogrody Tivoli. W czasie zwiedzania czas wolny na zakupy i posiłek. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych. Przejazd na przeprawę promową Gedser - Rostock i przejazd autokarem do Polski.
Dzień 2 - niedziela
Przyjazd w zależności od miasta godzinach nocnych/porannych (w nocy z soboty na niedzielę).
Informacje dodatkowe - w programie zwiedzanie miasta obiekty zwiedzane z zewnątrz; zwiedzanie obiektów we wnętrz możliwe wyłącznie w ramach czasu wolnego we własnym zakresie
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Oferta zawiera - przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe - bar, DVD, WC)
- opiekę pilota w czasie podróży
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł)
Oferta nie zawiera
Składniki wymagane - bilet wstępu do kompleksu Błękitna Planeta
160 DKK / os. dorosła i dziecko powyżej 12 lat
95 DKK / dziecko 3-11 lat
- koszty programowe 10 euro - płatne u pilota w autokarze
- przeprawa promowa 15 euro - płatne u pilota w autokarze

Mapa JasłoProfil założony około 3 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Jarmarki Przedświąteczne Kopenhaga Wagabunda Jasło ,Za darmo


Polecane, ciekawe strony z Jasła. Prowadzisz serwis o Jaśle lub zwiazany z Jasło - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę anma-jaslo !Zobacz stronę TV Jasło !Zobacz stronę Telewizja Południe !Zobacz stronę Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle !Zobacz stronę Łysa Góra !Zobacz stronę Jasielski Portal Informacyjny !Zobacz stronę Jasło4U !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Jasło City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Jasła: Krosno ogłoszenia - Gorlice darmowe ogłoszenia - Dębica ogłoszenia bezpłatne - Tarnów ogłoszenia - Rzeszów sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Jasło City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj