Wyprawa wzdłuż Pacyfiku Wagabunda Jasło

KONTAKT

Jasło - Dodane przez wagabundajaslo (osoba prywatna) -

Wyprawa wzdłuż Pacyfiku Wagabunda Jasło

Pełna treść ogłoszenia Wyprawa wzdłuż Pacyfiku Wagabunda Jasło

Wyprawa wzdłuż Pacyfiku
Termin :03.09-12.09.2015
Cena : 8215 zł/osoby

Dzień 1 WARSZAWA - SYDNEY
Spotkanie na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo - bagażowa. Wylot do Sydney.
Dzień 2 PRZELOT
Przelot do Sydney.
Dzień 3 SYDNEY - HUNTER VALLEY (175 km)
Odebranie auta (MEDIUM SEDAN - C Car) z wypożyczalni HERTZ w Sydney (lub za dodatkową opłatą na lotnisku) i kierujemy się do Doliny Hunter Valley. Zgodnie ze znakami prowadzącymi do "Wybrzeża Północnego i Newcastle" przejeżdżamy przez most lub tunel Harbour. W Wahroonga (ok 30 minut od Sydney), skręcamy w prawo na autostradę F1 w kierunku "Newcastle", by po godzinie jazdy zjechać na Cessnock (droga 82).
CESSNOCK to miejscowość, nazwana od szkockiego zamku Cessnock, nadana przez pioniera szkockich osadników - Johna Campbella, który w 1826 roku otrzymał 2560 akrów ziemi od Gubernatora Darling. W 1856 r. odkryto złoża węgla kamiennego, co przyczyniło się do rozwoju miasta i stabilności zatrudnienia jego mieszkańców. Obecnie okręg Cessnock obejmuje swoim zasięgiem ponad 20 miast
i wiosek, a oprócz węgla znaczenie nadają mu przemysł mleczarski, hodowla bydła, rolnictwo, przemysł przetwórstwa drewna, garncarstwo i przemysł odzieżowy.
HUNTER VALLEY - dolina, będąca najstarszym regionem produkcji wina w stanie Nowej Południowej Walii. Jest jednym z najbardziej malowniczych obszarów upraw winnych, z rzeką Hunter, leniwie wijącą się wśród żyznych wzgórz pokrytych winoroślą. Winnice, zarówno te mniejsze jak i większe, specjalizują się w produkcji wysokiej jakości win stołowych.
Dzień 4 HUNTER VALLEY - PORT MACQUARIE (269 km)
Dziś opuszczamy Dolinę Hunter Valley, przejeżdżamy przez Cessnock, Kurri Kurri do Raymond Terrace. Droga łączy się tu z autostradą pacyficzną, a na północ od Bulahdelah rozgałęzia się w kierunku Forster i Tuncurry. Jest ona odrobinę dłuższa
i bardziej wietrzna niż bezpośrednio prowadząca w tym kierunku autostrada, ale warto ją obrać, ze względu na jej malowniczość. Po drodze do Forster miniemy Jezioro Smiths.
FORSTER i jego bliźniacze miasto Tuncurry są połączone jednym z najdłuższych betonowych mostów na półkuli południowej. Forster, leżący w wąskim pasie między Jeziorem Wallis i Oceanem Spokojnym słynie z pięknych plaż i rybołówstwa, licznych galerii sztuki i rzemiosła artystycznego. 10 km od miasta znajduje się Park Narodowy Booti Booti, z krajobrazem od lasów deszczowych po plaże.
Po wyjechaniu z Forster/Tuncurry, kontynuujemy naszą jazdę na północ by wrócić na autostradę pacyficzną i pojechać trochę dalej, do Taree.
TAREE położone na brzegu rzeki Manning, jest centrum handlowo-przemysłowym,
w którym dominuje przemysł mleczny, drzewny, rolnictwo i rybołówstwo. 6 km na zachód od miasta znajduje się drugi co do wielkości w stanie, Rezerwat Przyrody Boorganna o powierzchni 396 hektarów, z pieszym szlakiem przez las deszczowy.
5 km na południe od miasta położony jest Stanowy Las Kiwarrack, doskonały dla wypraw samochodem, obfitujących w malownicze widoki, gdzie najlepsze miejsca to Pines Picnic Area i punkt obserwacyjny Breakneck.
Z Taree, udamy się autostradą pacyficzną do Portu Macquarie.
PORT MACQUARIE cechują złote plaże, wspaniałe parki narodowe, przepiękne, otaczające go Doliny Hastings i Camden Haven. Port Macquarie, położony w ujściu rzeki Hastings, został przekształcony z ośrodka przemysłowo-handlowego
w turystyczny. O świetności przypomina jeden z pierwszych kościołów wzniesionych w Australii - Kościół Św. Tomasza (1824r.), Historyczne Muzeum dzielnicy Hastings, z wyjątkową wystawą na temat ewolucji wieży kościoła i jego zaplecza. Na uwagę zasługuje centrum Sea Acres Rainforest, z długą promenadą prowadzącą przez las deszczowy.
Dzień 5 PORT MACQUARIE - COFFS HARBOUR (175 km)
Opuszczamy Port Macquarie, jedziemy ok 15 km aż do połączenia z autostradą pacyficzną i kierujemy sie na północ przez Kempsey i Nambucca Heads, do Coffs Harbour.
Zbaczając z autostrady pacyficznej w Kempsey, możemy nadłożyć drogi (ok 55 km) by udać się w kierunku wybrzeża przez miasto Gladstone i dotrzeć do spokojnego miejscowości wakacyjnej Hat Head. Kierując się wzdłuż wybrzeża na północ, przejeżdżamy przez Park Narodowy Hat Head by dojechać do popularnej wioski rybackiej i wakacyjnej South West Rocks, z jej pięknymi plażami. Możemy również zwiedzić ruiny więzienia Trial Bay, w którym odbywali wyroki pierwsi skazani osadnicy, oraz najwyższą w Nowej Południowej Walii latarnię morską na Przylądku Smoky.
Z South West Rocks, wracamy na autostradę pacyficzną i udajemy sie do Coffs Harbour.
COFFS HARBOUR jest popularną w ciągu całego roku miejscowością turystyczną, ze złotymi plażami, wysokimi górami, bujnymi lasami tropikalnymi, plantacjami bananów i czystymi strumieniami. Atrakcjami turystycznymi są m.in. Wielki Banan (gdzie można obejrzeć audio-wizualny pokaz, historyczne wystawy, szklarnię
z uprawą roślin w wodzie i pakowalnię bananów), promenada z licznymi sklepami
i restauracjami, ogrody botaniczne itd.
PARK NARODOWY DORRIGO - znajduje się w odległości około godziny jazdy od Coffs Harbour, jest jednym z najbardziej dostępnych terenów lasów tropikalnych. "Skywalk", "Spacer z Ptakami" i inne to obszary zaprojektowane w celu udostępnienia lasów deszczowych i imponujących punktów widokowych. Centrum turystyczne mieści w sobie salę na 50 miejsc, w której organizowana jest prezentacja ukazująca historię, ekologię i piękno lasów deszczowych stanu.
Dzień 6 COFFS HARBOUR
Czas wolny na wypoczynek w Coffs Harbour.
Dzień 7 COFFS HARBOUR - BYRON BAY (240 km)
Opuszczamy Coffs Harbour, przejeżdżamy przez South Grafton i Maclean, gdzie możemy nadłożyć drogi by nadmorską drogą dotrzeć do popularnego, malowniczego kurortu surfingowego, plażowego, rybackiego, jakim jest Yamba. Wracamy na autostradę pacyficzną w Maclean i udajemy się przez Woodburn do miejscowości Ballina, gdzie znów zjeżdżamy z autostrady pacyficznej i jedziemy nadmorską drogą przez kurort Lennox Head do Byron Bay.
LENNOX HEAD - jest niewielką miejscowością, charakteryzująca się dużym, pięknym cyplem na południu i długą siedmiomilową plażą. Z punktu widokowego Pat Morton rozciąga się wspaniały widok z Lennox Head na Siedmiomilową Plażę i na południe do Rocky Point i Skenners Head.
BYRON BAY jest mieszanką kulturową (włącznie z alternatywną) i różnych styli życia. Byron - "gdzie słońce pierwsze dotyka piasku" - ma przez cały rok subtropikalny klimat, gdzie latem temperaturę ochładza nadmorska bryza. Dzięki temu stale rośnie populacja miejscowości i jej atrakcyjność jako kierunku wakacyjnego. Przylądek Byron jest najbardziej wysuniętym na wschód punkt Australii, na końcu którego znajduje się latarnia morska z 1901 roku. Byron Bay to liczne plaże dla amatorów surfingu, z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą oraz przejazdy wzdłuż wybrzeża obfitujące w niezapomniane widoki.
Dzień 8 BYRON BAY - GOLD COAST (105 km)
Opuszczamy Byron Bay, autostradą pacyficzną przejeżdżamy przez Brunswick Heads i Murwillumbah, przekraczając granice stanów Nowej Południowej Walii
i Queensland w miastach granicznych Tweed Heads i Coolangatta. Rozpoczynamy jazdę autostradą Złotego Wybrzeża, nasza trasa prowadzi przez Burleigh Heads do Surfers Paradise. Po drodze, ok 4 km na północ od Coolangatta zwiedzamy Currumbin Sanctuary, rezerwat dzikiej przyrody, gdzie można zobaczyć kolekcję australijskich papug, które dają się karmić prosto z reki.
BRUNSWICK HEADS to miejscowość słynna z rybołówstwa, a według opinii niektórych ekspertów w restauracji Fins na nadmorskiej promenadzie, serwowane są najlepsze owoce morza na Północnym Wybrzeżu. Warta uwagi jest również lokalna flora i fauna w Rezerwacie Przyrody Brunswick Heads.
TWEED HEADS jest gwarnym, zatłoczonym, najbardziej wysuniętym na północ miastem wybrzeża Nowej Południowej Walii, w ujściu rzeki Tweed. Jest miastem bliźniaczym dla Coolangatta w Queensland, z którym dzieli główną ulicę.
SURFERS PARADISE stanowi centrum Złotego Wybrzeża, najmocniej rozwijającego się regionu w Australii, będącego turystyczną stolicą kraju. Występuje tu ponad 300 słonecznych dni w roku, najlepsze plaże dla surfingu i pływania w Australii, liczne parki tematyczne, bujne obszary parków narodowych, spektakularne widoki, co powoduje, iż obszar ten przyciąga turystów jak magnes. Najprawdopodobniej największą atrakcją są parki tematyczne, takie jak Świat Kina (Movie World), gdzie można zobaczyć jak powstaje film, efekty kaskaderskie i pirotechniczne; Sea World - z pokazami fok i rekinów, Dream World z przejazdami kolejkami górskimi i białymi tygrysami na Wyspie Tygrysa oraz Wet'n'Wild z wodnymi przejażdżkami i atrakcjami.
PARK NARODOWY LAMINGTON jest oddalony o prawie godzinę jazdy od Złotego Wybrzeża, z bujną roślinnością, w postaci np. ogromnych drzew brush box, dębów tulipanowych, wielkich kłujących drzew, czy też fig Moreton Bay o korzeniach podporowych. Jednym ze sposobów zwiedzania parku jest spacer po zawieszonych mostach, umieszczonych 15 m nad poszyciem leśnym, co stwarza tez szanse na spotkanie oko-w-oko z jaskrawymi ptakami, żyjącymi w koronach drzew.
Dzień 9 GOLD COAST - BRISBANE (80 km)
Kontynuujemy naszą jazdę autostrada pacyficzną przez Złote Wybrzeże do Brisbane.
Oddajemy samochód do wypożyczalni Herza na lotnisku w Brisbane lub w centrum miasta. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.
Dzień 10 PRZYLOT
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.
Zakwaterowanie Hunter Valley - Hunter Resort 4*
Port Macquarie - Quality Resort Sails 4*
Coffs Harbour - Opal Cove Resort 4*
Byron Bay - Lord Byron Resort 4*
Gold Coast - Australis Sovereign Hotel 4*
Cena zawiera bilet lotniczy Warszawa - Sydney/Brisbane- Warszawa (w kwocie 4 590 PLN/os. dorosła oraz 3950 PLN/dziecko 2-12 lat),transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelach 4*, wynajęcie samochodu (z nielimitowanym przejazdem w km), ubezpieczenie samochodu CDC, opłatę rejestracyjna samochodu, opłaty administracyjne, całodniowa wyprawa Beauty Spots Tour
z przewodnikiem na Wyspę Fraser, ubezpieczenie KL, NW i bagaż.
Cena nie zawiera wyżywienia, wizy, wydatków własnych, kosztów paliwa, dodatkowego ubezpieczenia samochodu, opłat dodatkowych przy wynajęciu samochodu na lotnisku, opłata za parking w Kingfisher Bay Resort (5 Euro/doba) , ceny rejsu na Whitehaven Beach, 3 Island - Airlie Beach (opcjonalnie) w kwocie 55 EURO.

Mapa JasłoProfil założony około 3 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Wyprawa wzdłuż Pacyfiku Wagabunda Jasło ,Za darmo


Polecane, ciekawe strony z Jasła. Prowadzisz serwis o Jaśle lub zwiazany z Jasło - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Łysa Góra !Zobacz stronę Telewizja Południe !Zobacz stronę TV Jasło !Zobacz stronę anma-jaslo !Zobacz stronę Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle !Zobacz stronę Jasło4U !Zobacz stronę Jasielski Portal Informacyjny !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Jasło City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Jasła: Krosno ogłoszenia - Gorlice darmowe ogłoszenia - Dębica ogłoszenia bezpłatne - Tarnów ogłoszenia - Rzeszów sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Jasło City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj